Centrum Operacji Morskich - Dowództwo Komponentu Morskiego
Aktualności
5 mil morskich po gdyńskim porcie wojennym z udziałem żołnierzy COM-DKM
19.05.2017
W czwartek, 18 maja, przeszło 500 zawodników walczyło o puchar dowódcy Dywizjonu Okrętów Bojowych w V edycji biegu na dystansie 5 Mil Morskich. W ramach zawodów odbyły się mistrzostwa COM-DKM. Laureatom puchary wręczył kontradmirał Krzysztof Teryfter

Trasa obejmowała dwie pętle o długości 4630 m każda i prowadziła po terenie oksywskiego portu wojennego, od miejsca cumowania fregat rakietowych ORP „Gen. K. Pułaski” i ORP „Gen. T. Kościuszko” do położonego z drugiej strony portu, budynku dowództwa Dywizjonu Okrętów Bojowych. W biegu uczestniczyło ponad 500 zawodników. Uczestnicy rywalizowali w dwóch kategoriach: OPEN i zespołów wojskowych. Każda drużyna wojskowa składała się z pięciu osób wojskowych.

Wśród zawodników biegu znalazły się znane osobistości, m. in. z numerem pierwszym pobiegł Prezydent Miasta Gdyni – Wojciech Szczurek, z numerem drugim – dowódca 3. Flotylli Okrętów – kontradmirał Krzysztof Jaworski, a z numerem trzecim – Adam Korol, polski wioślarz, czterokrotny mistrz świata i mistrz olimpijski z Igrzysk Olimpijskich w Pekinie. Numer czwarty przypadł w udziale Piotrowi Suchenia, pierwszemu Polakowi, który wygrał legendarny ekstremalny maraton na biegunie północnym, a z numerem piątym wystartował Antoni Cichończuk, mistrz świata weteranów w maratonie.

Mistrzem COM-DKM w biegach COM-KM został st. chor. mar. Robert Lewandowski. Kolejno na podium stanęli komandor Mariusz Kościelski oraz kmdr ppor. Maciej Cynkiel.

Zwycięzcą tegorocznej, V edycji biegu 5 mil w kategorii open mężczyzn został st. kpr. Paweł Tarasiuk, a w kategorii open kobiet sierż. Marzena Raniszewska. Pierwsze miejsce w kategorii drużynowej wywalczyła drużyna Centrum Szkolenia Logistyki z Grudziądza.

Zwycięzcy otrzymali puchary i upominki a każdy z uczestników pamiątkowy medal. Organizatorem biegu był Dywizjon Okrętów Bojowych, Stowarzyszenie Oficerów Marynarki Wojennej RP oraz Miasto Gdynia. Bieg 5 mil z roku na rok zyskuje coraz większą popularność. W pierwszej edycji wzięło udział 126 biegaczy, w obecnej liczba uczestników przekroczyła 500 osób.


GALERIA


Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych