Centrum Operacji Morskich - Dowództwo Komponentu Morskiego
Aktualności
Strzelanie rakietowe u wybrzeży wysp brytyjskich
31.08.2018
Załoga fregaty rakietowej ORP Gen. K. Pułaski pełnym sukcesem zakończyła strzelanie rakietowe do celów powietrznych z faktycznym wykorzystaniem uzbrojenia - rakiet przeciwlotniczych SM-1.

Strzelanie rakietowe obserwował dowódca COM-DKM wiceadmirał Krzysztof Jaworski wraz z najważniejszymi przedstawicielami Marynarki Wojennej oraz delegacją oficerów z Dowództwa Operacyjnego i Generalnego RSZ.
W środę, 29 sierpnia, poligon MOD Hebrides (Ministry of Defence) w Wielkiej Brytanii stał się miejscem, gdzie załoga fregaty rakietowej ORP Gen. K. Pułaski sprawdziła swoje wyszkolenie i przygotowanie do wykonania głównego zadania ogniowego. Dla załogi okrętu był to swoisty chrzest i najważniejszy sprawdzian umiejętności po zakończonej naprawie dokowej, wymianie systemów okrętowych oraz przeprowadzonych modyfikacjach. Strzelanie rakietowe z wykorzystaniem dwóch przeciwlotniczych rakiet Standard SM-1 prowadzone było do imitatorów celów powietrznych (ICP). Zakończone sukcesem rakietowe zadanie ogniowe potwierdziło zasadność przeprowadzonej modyfikacji okrętu oraz wysoki poziom wyszkolenia załogi fregaty ORP Gen. K. Pułaski. Dla okrętu i jego załogi to jeden z elementów przygotowań do służby w Siłach Odpowiedzi NATO. Fregata ma do nich dołączyć w 2019 roku.

 

GALERIA

Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych