Centrum Operacji Morskich - Dowództwo Komponentu Morskiego
Aktualności
Wizyta Szefa  Sztabu Generalnego  WP
31.08.2018
Dzisiaj, 31 sierpnia, wizytę w Centrum Operacji Morskich - Dowództwie Komponentu Morskiego złożył Szef Sztabu Generalnego WP generał broni Rajmund Andrzejczak.

Gospodarzem spotkania był dowódca COM-DKM wiceadmirał Krzysztof Jaworski, a uczestniczył w nim Zastępca Dowódcy Operacyjnego RSZ generał dywizji dr inż. pil. Tadeusz Mikutel.


COM-DKM jest jedną z pierwszych jednostek Sił Zbrojnych RP wizytowaną przez generała broni Rajmunda Andrzejczaka po wyznaczeniu na stanowisko Szefa Sztabu Generalnego WP. Dodatkowo wizyta w Centrum, w jednostce dowodzenia siłami morskimi precyzyjnie wpisuje się w decyzję Prezydenta RP, która przewiduje wyznaczenie generała Andrzejczaka na stanowisko Naczelnego Dowódcy Sił Zbrojnych, czyli osoby odpowiedzialnej za dowodzenie całym Wojskiem Polskim.
Szef Sztabu Generalnego WP zapoznał się z organizacją, przeznaczeniem i zadaniami jednostki w systemie obronności państwa, którego działalność obejmuje dowodzenie w czasie pokoju, kryzysu i wojny wydzielonymi siłami Marynarki Wojennej, jak również komponentami Wojsk Lądowych oraz Sił Powietrznych skierowanymi do prowadzenia działań na kierunku morskim.

 

GALERIA

Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych